Biegi przełajowe( po j.ang Cross Crount)

Historycznie, tak zwany "długi format" test wytrzymałości zawiera cztery fazy: Faza A i C, dróg i torów; Faza B, bieg z przeszkodami, a faza D, Cross-Country. Każdy etap miał się zakończyć w określonym czasie. Faza A z dróg i torów był rozgrzewkę okres, zwykle odbywa się ostrym kłusem, w celu relaksu i rozluźnienia zarówno konia i jeźdźca. Faza A przyczyniła się bezpośrednio do rozpoczęcia fazy B, bieg z przeszkodami. Tę fazę jeździł na silne galop, aby osiągnąć średnią prędkością 24 mil na godzinę, z sześciu do ośmiu skoków. Pod koniec biegu z przeszkodami, koń i jeździec udał się bezpośrednio do fazy C, drugi dróg i ścieżek. Ten etap był bardzo ważny dla pozwalając koniowi odpocząć i odzyskać i aby uzyskać jego wiatr wraca do normy. Tempo jest zwykle spokojny kłus, na przemian z okresami spacerów i od czasu do czasu canter zrelaksowany. Niektórzy zawodnicy również zsiadł z konia i biegł obok jego konia podczas tej części testu.

Koniec fazy C przyniósł parę do dziesięciu minut Box Vet przed rozpoczęciem na fazy rozwojowe, cross-country. Tutaj koń obowiązkowe dziesięć minut odpoczynku pozwala panel sędziów i lekarzy weterynarii, by sprawdzić konia temperatury, tętna, oddechu i solidności. Jeżeli w opinii zespołu, konia, nie nadawał się lub dźwięk na tyle, aby kontynuować, został wycofany z konkursu. W tym czasie koń był gąbką w dół, wiatr dostosowane i byli gotowi do kolejnego etapu. Które pozytywnie przejdą kontrolę poszedł do skrzynki gotowe do rozpoczęcia najbardziej ekscytującej fazie cały test wytrzymałości.

Większość współczesnych WKKW nie prowadzi długi format, zamiast obecnie prowadzi "skrócona", co wyklucza faz A, B i C i oznacza wytrzymałość elementem jest wyłącznie cross-country kursu. Jednakże, istnieje kilka długich imprez formatu w Stanach Zjednoczonych, na poziomie jednej gwiazdki.

Cross-country faza to faza, która przyciąga najbardziej do widzów i zawodników podobne. Jest to największe wyzwanie, aby przygotować konia do tego rygorystyczny test. W przeciwieństwie do innych sportów, gdzie tylko ludzkiej woli i ciało są pestki z czasem, w WKKW, lub szkolenie połączone dwa umysły i ciała są do pracy jako jeden. Jako dodatkową atrakcję, WKKW jest tylko wysokiego ryzyka dyscypliną olimpijską, która pozwala mężczyznom i kobietom konkurować jak równy z równym. Nie ma odrębnych działów zarówno jeźdźca lub konia. Niektóre z najlepszych zawodników na świecie to kobiety z wielu krajów.

Długość i rodzaje przeszkód

Cross-country kursu jest około dwóch i trzech 03:45 mile (6 km) długości, w tym około dwadzieścia cztery do trzydziestu sześciu przeszkód stałych i stałych. Przeszkody są zwykle wygląda, "naturalne" (z dzienników, na przykład), jednak dziwne materiały i dekoracje mogą być dodawane do testu konia odwagi. Przeszkody mogą zawierać tych wszystkich, które mogłyby się znaleźć, jeśli jazda na okolicę, w tym woda, drzewa, kłody, rowy, oraz banków.

Wszystkie przeszkody lub obowiązkowej sposobów przejścia są oflagowane, z czerwonym sztandarem na prawo i białą flagą po lewej stronie. Czarny pasek na czerwona flaga oznacza, że ​​jest to opcja dla przeszkodę, i inną drogą może być podjęta, jeśli zawodnik wybierze taką opcję, bez kary. Wszystkie przeszkody są ponumerowane, a kolor numeracji może wskazać poziom ogrodzenie jest na wielu poziomach, jeśli konkurują na zdarzenie (na przykład numery biały na zielonym tle oznacza, że ​​ogrodzenie jest na wstępnym poziomie kursu, jednak w Brytyjskie WKKW ten kolor połączenie oznaczałoby pośrednie utworu, więc zawodnicy, powinien zawsze sprawdzić na mapie kurs markery oczywiście).

Design

Biegi kursy dla WKKW odbywają się na zewnątrz przez pola i obszarów leśnych. Teren jest unikatowy dla każdego kursu, który zazwyczaj zawiera oczywiście w naturalnym terenie obszaru, a więc wydarzenia w niektórych częściach świata mogą odbywać się na lądzie, w większości płaskie, inne zaś nad wzgórzami bardzo uciążliwy.

Dobrych projektantów oczywiście będzie korzystać z terenu albo pomóc niedoświadczonym konia i jeźdźca na niższych poziomach, aby przygotować się do przeszkody lub do przeszkodą trudniejszą dla doświadczonych zawodników. Na przykład, projektant może się ogrodzenia na otwarciu w zalesionej okolicy, w wyniku różnicy oświetlenia pomiędzy startem i po stronie lądowania. Wymaga to starannego i pewność jazdy konnej.

Projektanci mogą stanowić przeszkodę trudniejsze poprzez umieszczenie go z boku na stromym wzgórzu, na szczycie kopca (tak koń nie widzi lądowania, aż się o do startu, testy odwagi), lub skorzystać z naturalnego drzewa i rowów, aby zmusić kierowców do podejmowania nieco trudniejsze linie do ogrodzenia.

"Skinny" ogrodzenia są przeznaczone do badania na szkolenie konia i jeźdźca możliwość jazdy dokładnie i podać konia łatwe "wyjście", jeśli zawodnik nie radzą sobie ogrodzenia są przeznaczone do badania na szkolenie konia i jeźdźca możliwość jazdy dokładnie i podać konia łatwe "wyjście", jeśli zawodnik nie radzą sobie

Większość projektantów używać ogrodzenia dokładności, takich jak skinnies (ogrodzenia z wąskiej twarzy) i narożniki , aby jeźdźca zadanie trudniejsze, a jednocześnie jest bardzo "przyjazny dla konia".

Wszystkie kursy rozpoczynają się "pole zacząć", gdzie koń i jeździec czekać jak opiekun terminu rozpoczyna się odliczanie do czasu rozpoczęcia. Nie wolno wychodzić z przodu pudełka przed timer osiągnie zero na odliczanie, nie są może mieć startu lotnego. Kilka pierwszych ogrodzenia większości dobrze zaprojektowane kursy są zazwyczaj proste i zachęcające, takie jak dużego dziennika lub rolltop, która pomaga budować konia i zaufanie jeźdźca, dostać nich osiedliła się w rytm galopujący, i na początku skupić się na pracy w strony. Techniczny przeszkód następnie zaczyna wzrastać, a elementy takie jak banki, rowów i wodę wprowadza. Ostateczna ogrodzenia kursu są zazwyczaj nieco łatwiejsze, aby umożliwić konia i jeźdźca do końca na dobre wiadomości, zanim galop na mecie.

Footing

Dobrego oparcia, jest bardzo ważne dla większości eventers, ponieważ pomaga zmniejszyć zużycie i rozdarć sportu na koniach i uniknąć szkody, które mogą wystąpić ze względu na ziemi głęboki i śliskie. Kierowca zawsze powinien zadbać, aby zwrócić uwagę na stopie podczas chodzenia kursu i dostosować planowanej trasy, aby uniknąć łatki, które są szczególnie podmokłe, śliskie, lub szorstki, i aby uniknąć dziury, które mogą być obecne.

Zasadach nigdy nie jest używany, aby oczywiście trudniejsze (np. ogrodzenie nie jest celowo umieszczone w bagnistym obszarze lub jeden z ostrymi skałami). Zamiast tego, większość konkursów wychodzić z ich sposobem na utrzymanie stopie bezpieczne, a wiele z większych wydarzeń mogą "wychowywać" zasadach, aby go do odpowiedniej jędrności.

Walking

Riders spaceru cross-country, oczywiście, zazwyczaj między 1-3 razy, zanim faktycznie jeździć na nim. Pozwala to na ocenę przebiegu i określić, jak każde pytanie musi być zmiany. Podczas spaceru Oczywiście, zawodnicy muszą należy zwrócić uwagę na:

Questions Pytania Nazwa Opis Typ ogrodzenia pewne przeszkody, takie jak w trumnie lub spadek, muszą być traktowane w sposób bardziej zbierane, sposób wolniej niż inne przeszkody, takie jak bardzo szeroki Oxer lub jeden płot szczotki. Zasadach do ustalenia, kiedy mogą one potrzebować do spowolnienia, które buty szpilki by zapewnić najlepszą przyczepność, oraz w celu powiadomienia ich do zmian zasadach, które mogą zaskoczyć swoich koni (np. Bluestone na start i lądowanie skok, który od niektórych koni off) . Oświetlenie Ponieważ koń oczy nie szybkiego dostosowywania się do światła, bardzo ostrożnie należy podjąć podczas zbliżania się do ogrodzenia, które usytuowane są w pobliżu granicy drastyczne zmiany w świetle. Teren ogrodzenia jeździł w górę lub w dół wymagają określonego typu jazdy, podobnie jak ogrodzenia ze spadkiem przy wyładunku. Linia Jest to szczególnie ważne dla kombinacji z udziałem skinnies i rogi, a zawodnik, który nie może posiadać linii będzie ześlizgiwać się z konia, lub z kombinacji, które muszą być pod kątem, aby kroczył lub zaoszczędzić czas. Kroczący między przeszkodami połączenie, wskazanie, czy kierowca musi skrócić lub wydłużyć konia kroku. Striding will vary according to the height and width of the obstacle, whether it is in water, on a hill, or going up or down a bank. Kroczący będzie różna w zależności od wysokości i szerokości przeszkody, czy to w wodzie, na wzgórzu, lub przejście w górę lub w dół banku. Otwartość obszary, które są bardziej otwarte, takie jak pola, będzie zachęcać wypchnięcie z konia. Galopujący utworów w lesie, szczególnie jeśli są windy, tracą wypchnięcie z konia. Oczywiście układ kursy, które są "gallopy" z dużą ilością miejsca między ogrodzenia można zachęcić konia, który jest mniej odważny, jako kierowca ma dużo miejsca, aby go do przodu i do rytmu. Ogrodzenia, które są skoczył w stosunku do innych koni (np. do nagrzewania lub stajni) generalnie konia bardziej pewny siebie i pełen entuzjazmu. Dodatkowo, układ różnych "pytania" Oczywiście projektant pyta może pomóc w budowaniu konia pewności: na przykład, połączenie do wody na początku kursu pomoże ustawić konia na sukces trudniej ogrodzenia spadek do wody później w trakcie.  ogrodzenia przeszkody, które mogą odnosić się do konkretnego konia lub jeźdźca (przykłady, niektóre konie są mniej odważni, gdy skoki do wody, albo w rowie). Te muszą być jeździł z dodatkowych zaufania jeźdźca. Dystraktorów dotyczy to zwierząt, które są wypasane w pobliżu kursu (np. krowy i owce), dekoracje na ogrodzenia, które mogą odstraszyć niektórych konie, flagi, itp. Na większych obiektów, takich jak CCI **** wydarzenia, tłumy mogą być bardzo rozpraszać niektórych koni.

Klimatyzacja

Konie muszą być wyjątkowo pasuje do konkurowania na wyższych poziomach

Klimatyzacja jest niezbędnym elementem przygotowania konia do cross-country. Mimo, że najniższy poziom nie mogą wymagać więcej jazdy niż zwykle 5 lub 6 dni w tygodniu, używane do szkolenia koni, wszystkie górne koni poziom umieszczane są w ścisłej programów klimatyzacji. Większość zawodników zaplanować harmonogram wokół wydarzeń z góry określony, biorąc pod uwagę długość danego przedmiotu, klimat, w którym będą mieli do prowadzenia konia, prędkość, które będą potrzebne, a teren, na którym będą podróże ( takich jak wzgórza). W ekstremalnych sytuacjach, np. gdy zawodnicy mieli do stanu ich wierzchowce dla intensywnego ciepła w Atenach, konie zostaną wysłane na początku dla niektórych miejscach, aby dostosować ich ciała.

Zawodnik musi również wziąć pod uwagę początkowy stan koni rasy, które będą konkurencyjne (cięższych ras wymagają większej klimatyzacji niż większość koni pełnej krwi), a co najważniejsze, poszczególnych koni. Konie, które zostały wprowadzone do szczytu fitness, zanim będzie na ogół łatwiej wrócić do dobrej kondycji niż koń, który nigdy nie miał do pracy na tym poziomie. Niektóre konie potrzebują więcej pracy na odległość i innych więcej pracy prędkości. Określenie tych czynników jest zwykle wykonywane przez doświadczenie.

Typy na przygotowanie się do cross-country

Wszystkie konie są uruchamiane z pracy na odległość, w zwolnionym tempie (zwykle na spacer lub trucht), w celu poprawy wytrzymałości. Ta "baza" fitness jest niezbędne, aby koń jest fizycznie na tyle stabilna, aby przejść do bardziej skrupulatnej pracy, takich jak galopujący. Konie, które nie mają podstawy są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia tkanek miękkich. Po bazy został umieszczony na koniu, zawodnicy dodać w zestawach galopujący poprawić wydolność układu krążenia. Większość zawodników używać trening interwawoły , w którym tętno wzrasta do pewnego poziomu, zanim koń może odpocząć, a następnie koń jest ponownie zwrócił się do pracy przed serca ma szansę w pełni odzyskać. Może to poprawić wydolność układu krążenia, z konia galopującego mniej ogólnej, pomagając w utrzymaniu dobrej kondycji konia.

Praca w górę pochyłości (hillwork) jest często wyżej niż dłuższego odcinka galopujący na poprawę kondycji, ponieważ wymaga konia do cięższej pracy przy składaniu mniejsze zużycie i rozdarć na ciele. Dzięki doświadczeniu, jeździec może ocenić trudności wzgórza i ustalić, co porównawczych warto jest galopujący na płaskiej powierzchni.

Aby stan konia kości, zawodnicy mogą chodzić po drogach lub innych twardych powierzchni. Jest to jednak na ogół tylko wówczas, gdy warunki gruntowe są dość miękkie. Choć popularne w Wielkiej Brytanii, większość amerykańskich zawodników nie robią robót drogowych. Jeśli używany zbyt wiele, może zachęcić stawów.

Niektórzy zawodnicy mają również dostęp do koni bieżnie lub baseny. Bieżnie może czasami być dostosowane do posiada niewielkie nachylenie, co pozwala na konia do pracy bez dodatkowych ciężar jeźdźca. Pływanie jest doskonałą formą i klimatyzacji, pozwala kierowcy wzrost konia układu krążenia i mięśni stanie bez dodawania zbędnej stres do kości lub tkanek miękkich.

Uwagi

Kondycjonowanie na twardym podłożu może być przyczyną kulawizny, zarówno krótko-jak i długoterminowych. Kondycjonowanie na głębokie, zasadach ciężkich (takich jak prawo po deszczu) zwiększa ciągnąć ścięgien, i może prowadzić do uszkodzenia tkanek miękkich. Klimatyzacja na śliskiej nawierzchni zwiększa ryzyko, że koń będzie poślizgu i tkanek miękkich ciała. Ogólnie rzecz biorąc, starszych koni lepiej na miękkie oparcie, które jest przyjazne dla wszelkich wspólnych problemów mogą mieć. Młodsze konie, które nie mogą mieć taką samą wytrzymałość tkanek miękkich, najlepiej pracował na nieco twardszym gruncie.

Zawodnik powinien również zadbać, aby powoli zwiększać ilość pracy. Co do zasady, odległość może być zwiększona lub szybkość może być większa, ale nie obu na raz.Pushing konia zbyt szybko może doprowadzić do uszkodzenia lub kalectwo. Zawodnik powinien również zdawać sobie sprawę z konia oddech i poczuć, jak zmęczony zwierzę jest pod spodem. Klimatyzacja Konie na wyższe poziomy są często uwarunkowane monitorów pracy serca, więc kierowcy będą mieli wspaniały wgląd w stan konia w czasie.

Zawodnik powinien być zawsze gotów do ograniczenia pracy klimatyzacji, jeśli koń czuje się wyczerpana lub jeśli ma bardzo wysoki wskaźnik oddychania. Wysoka temperatura i wilgoć czynią pracę o wiele trudniej, więc powinny być uwzględnione podczas klimatyzacji. Konie, które są wypychane za bardzo może zranić lub może spowodować przegrzanie, co może być niebezpieczne, gdy nie prawidłowo dbać.

Zawodnik musi również pamiętać, że umięśnienie i poprawić wydolność układu krążenia, która jest postrzegana w ciągu miesiąca lub dwóch pracy klimatyzacji nie oznacza, że ​​konia całe ciało jest w tym samym szczyt. Tkanek miękkich może trwać kilka miesięcy do stanu, i kości, do roku.

Idealny cross-country zamontować

Na niższych poziomach, koni wszystkich ras, rozmiarów i typów mogą konkurować.

Na najniższym poziomie, większość koni można nauczyć skutecznie negocjować cross-country i oczywiście, z odpowiednią klimatyzację, zazwyczaj się czas. Jako zawodnik przenosi się do poziomów, jednak, biegi wymaga, że ​​koń jest bardzo szybkie myślenie oraz dobrze wyszkolony, jak bieg coraz bardziej staje się bardziej techniczne i trudne do negocjacji. Koń musi być bardzo zwinny i mógł wydostać się z szorstką miejscu powinien pojawić się błąd. Przy odpowiednim treningu, koń może się rozwijać, co jest określane jako "nogi piątym" lub możliwość zapisu upaść, nawet jeśli wycieczki przez płot lub "lepkie" skoku.

Konie na górnych szczeblach muszą być śmiały i odważny, gotowy do skoku różnych przeszkód (na najwyższym poziomie, samochody i ciężarówki są czasami oczywiście). Konie uczą się samodzielnego myślenia, i wysoki stopień posłuszeństwa, które jest wymagane w ujeżdżeniu nie zawsze jest pożądana, jak koń nie musi być zawsze patrząc na jeźdźca o pomoc. Jednak, koń musi być jeszcze bardzo rideable i regulowane: konie, że "przejęcie" na cross-country i ignorować ich kierowcy zwykle nie są w stanie dotrzeć na pytania techniczne.

Jak konie przenieść się na poziom, ich zdolność skakania staje się coraz ważniejsze. Mimo, że konie nie muszą mieć bardzo "okrągłe" jump-rzeczywiście, wielki zwodzony jest często szkodliwe dla koni przypadku gdy na cross-country, ponieważ straty energii i czasu, a także sprawia, że pewnych wysiłków skok, takich jak ogrodzenia spadek , większe niż są w rzeczywistości, konia powinien mieć bezpieczny skok, z przedramiona równolegle do podłoża lub wyższej. Koń powinien również mieć na tyle zakres, aby usunąć przeszkody, które jednak nigdy nie uzyskać ekstremalnie wysokie (maksymalnie 3 "11") może być bardzo szeroki.

Koń nie jest wymagane posiadanie idealnej formy skoków, ale powinien być odważny i Scopy wystarczy wykonywać swoją pracę.

Wzrost poziomu będzie również prowadzić do zwiększenia trudności w cross-country test: Kurs będzie dłużej, z większą liczbą elementów skoki, teren bardziej wymagający fizycznie, i krótszy czas wymagany do czasu. Dlatego górna koni poziom musi być w stanie osiągnąć wysoki poziom szybkości i wytrzymałości poprzez szkolenia. Konie, które są silnie umięśnione, takich jak konie pociągowe, lub te z krótkimi krokami wymaga większej ilości energii, aby ukończyć kurs i nie może mieć do prędkości, niezależnie od prowadzonego szkolenia. Konie mogą być również dobre budowy i być w naturalny dźwięk, jak źle na wzór konie nie będą w stanie fizycznie pomieścić do wymagań, które są umieszczone na nich. Większość koni, które konkurują dziś pełnej krwi , Thoroughbred-krzyże (w tym Irladii konna) i lekko zbudowany gorącokrwiste lub gorącokrwiste z dużą Thoroughbred krwi, takich jak Trakehner. Należy jednak koń mają właściwości potrzebne do uzyskania w górnym biegu poziom, rasa jest uważana wtórne do sportowych umiejętności.

Punktacja

Ponieważ najniższe wygrywa wynik, każda kombinacja konia i jeźdźca stara się wypełnić cross-country z jak kilka kar, jak to możliwe. W przypadku większych wystąpienia błędów, takich jak wiele odmów, koń będzie wyeliminowany (E) od konkurencji i nie będą mogły do ​​końca kursu. Eliminacja została również podzielona w Stanach Zjednoczonych w celu włączenia techniczne eliminacji (TE), jeśli popełniono błąd, że nie ma związku z konia (na przykład skacząc dwa ogrodzenia w złej kolejności). Zawodnicy mogą również przejść na emeryturę (R) na kurs, jeśli ich koń jest w słabym okresie. Zapobiega to zawodnik z kontynuowania konkurencji, ale często jest dobrym wyborem, jeśli koń jest fizycznie lub psychicznie overfaced przez wyzwań. Obowiązkowe emerytalne (MR) występuje wtedy, gdy konia spadnie, nawet jeśli nie jest wyraźnie rannych, w celu ochrony dobru konia. Wypłacanie (W) występuje tylko wtedy, jeśli koń jest wycofany z konkursu, kiedy nie jest na kursie. Jeździec może zostać zdyskwalifikowany (DQ) jeżeli stanowią one zagrożenie ich montażu lub innych osób na kursie. Stany Zjednoczone dodał Dangerous kary konna w 2007 roku, należy dodać według uznania jury ziemi, jeśli zawodnik będzie w toku w niebezpieczny sposób (np. w ekstremalnych prędkości).

  Wyniki odmowy w 20 punktów karnych

nieposłuszeństwa z konia

 • Pierwokupu lub przejście utworów (krąży) przed przeszkodą 20 punktów karnych za przeszkodę
 • 2-ga odmowy lub przekroczył utworów na tę samą przeszkodę: 40 dodatkowych kar
 • 3-cia odmowy lub przekroczył utworów na tę samą przeszkodę ("przeszkoda" obejmuje wszystkie jego elementy): eliminacja
 • 4-ty skumulowane odmowy lub przekroczył utworów na cały kurs: eliminacji

Błędy na kurs

 • Skoki przeszkód w niewłaściwej kolejności (# 5 przed # 4, lub B element przed): eliminacja
 • Skoki ogrodzenia w kierunku, który nie jest oznaczony: eliminacji
 • Pominięcie skok lub przejście obowiązkowe eliminacji
 • Uwaga: tylko raz zawodnik może przeskoczyć przeszkodę dwa razy z rzędu jest, gdy odmowa następuje w drugi element (B) i kierowcy nie mogą się "B" bez ponownego skoki "A" ( bonuce , na przykład)
 • Uwaga: Koń może skakać z postoju, jeśli przeszkodą w wysokości nie większej niż 30 cm (na przykład banki i rowów). Jumping any other obstacles from a standstill (a "prolonged halt") counts as a refusal. Skoki innych przeszkód od zawieszenia ("długotrwałe halt") liczy się jako odmowę.
 • Uwaga: konie mogą krok w bok, ale każdy krok wstecz uznaje odmowy.
2-gi Upadek wyniki zawodnika w eliminacji.

Falls

 • Upadek Rider: Eliminacja
 • Upadek konia (czwarte i ramię dotyka podłoża): Obowiązkowe emeryturę
 • Uwaga: zawodnicy mogą zdemontować w każdej chwili na drodze bez kary, ale demontażu nie musi być związane z przeszkodą

Czas błędy

 • Co drugi rozpoczął się nad optymalnym czasie, w zaokrągleniu w górę do najbliższej sekundy: 0,4 kary / s
 • Przekroczenie dopuszczalnego czasu (2 x optymalny czas): eliminacja
 • W Stanach Zjednoczonych, będzie zbyt szybki na poziomie spowoduje "Błędy Speed": 0,4 kary / s co drugi w czasie awarii prędkości
 • Próba zwiększenia swojego czasu, lub "willfull opóźnienia", aby uniknąć błędów prędkości (zakreślając serpentining, spacery, lub wstrzymanie pomiędzy ostatnim ogrodzenie i wykończenie): 20 punktów karnych

Inne powody do likwidacji

 • Jeździec bez nakrycia głowy lub przymocowany pasek uprzęży
 • Niewłaściwe rymarskich (na przykład, jadąc z martingale działa i nie zatrzymuje się powstrzymać)
 • Wyprzedzanie innego jeźdźca na kursie w sposób niebezpieczny (np. jumping ogrodzenia w tym samym czasie co inne jeździec)
 • Umyślne utrudnianie wyprzedzania konkurencji
 • Niezatrzymanie się na kurs, kiedy sygnalizowane
 • Głowy koni i ramion z przodu poza flagi
 • W niższych rozgrywkach krzyż na poziomie kraju, brak nosić opaskę medycznych (według uznania Komisji Sędziowskiej) 
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW