Ratuj konie!!!

Film pokazujący realia transportów koni na rzeź - ma już kilka lat ale niestety nic się nie zmieniło poza ostrożnością handlarzy wobec osób filmujących transporty. Możesz pomóc! http://www.ratujkonie.pl

Jak możesz pomóc koniom.
Także mozesz spróbować kupić konia, który ma pojechać do rzeźni lub wziąć konia z schroniska.
__________________
Wiersz do Boga koni

Boże...Ty widzisz niewinne zwierzęta, choć piękne na śmierć skazane. Boże... Ty widzisz kilka koni, bitych i zaniedbanych. Wsiadają do śmiertelnego samochodu. Boże...Ty widzisz jak ich smutne przerażone oczy o litość błagają. Boże... Ty widzisz one na rzeź jadą. W tym okropnym wozie przejdą mękę śmiertelną. Boże...Ty widzisz jak cierpią, stłoczone i przerażone, ranią się nawzajem. Boże...Ty widzisz, oszczędź im cierpienia. Zabierz Je do siebie by szczęśliwie w raju zamieszkały.

KOCHAJMY KONIE !
Kochajmy konie, kochajmy z serca, bo koń ma duszę, śmiertelną, końską...Żal jest gdy konie człowiek uśmierca, konie, co Polskie wspierały wojsko. Przecież nie jeden za Polskę poległ. Koń, tak jak żołnierz na polu chwały dzielił z nami dole-niedole, lub dzień zwycięstwa przeżył wspaniały.Boli mnie serce, gdy biją konia, który nam służy, pracując ciężko. Pręt skrwawiony w złych widzę dłoniach. Podły człowieku koniowi nie szkodź. On w zaufaniu pokornie Ci służy, na Twój zarabia chleb i na owies - w pracy, na roli czy też w podróży. Historia koni wiele Ci powie... Daj niech się pasie, nabiera sił. Pokaż, że jesteś mu przyjacielem. Pokaż, że jest Ci bliski i miły. Pogłaszcz go, poklep - to tak niewiele. Niechaj Ci złoży pysk na ramieniuI, niech poczuje, że jest Ci drogi. Może w tym końskim przyjaznym rżeniu, pojmiesz, że i On też myśli o kimś.
CZY TAK MA WYGLĄDAĆ ICH ŚMIERĆ...?
Czy czasem nie lepiej umrzeć w spokoju
w starym wieku...?
Na pewno każdy z nas by tak chciał.
Zrób to też dla niewiniątek skazanych
na okrutną śmierć!
Obiecuję, że się odwdzięczą przynajmniej przyjaznym wzrokiem i wreszcie wesołym
rżeniem...
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW